Biegiem po zdrowie

Od wieków człowiek w celu poprawy swojej tężyzny fizycznej uprawia różnego rodzaju dyscypliny sportowe.

Biegiem po zdrowie

Już w starożytnej Grecji, obywatele tegoż, że kraju organizowali Igrzyska Olimpijskie, na których zawodnicy z odległych zakątków państwa mierzyli się w przeróżnych dyscyplinach. Starożytni, doskonale zdawali sobie sprawę, że wysiłek fizyczny świetnie hartuje ciało i umysł. Około 1300 lat później Igrzyska Olimpijskie, to wciąż wielkie wydarzenie.

 

Z biegiem czasu dzięki gnającej technice sport stał się dostępny dla każdego człowieka. W dzisiejszych czasach, ludzie chętnie trenują różnorakie dyscypliny sportu. Od zwykłego biegania do grania w różnego rodzaju gry zespołowe, jednak, to jogging jest najchętniej uprawianą dyscypliną na świecie. Ludzie pokochali bieganie z racji jego prostoty i nie dużych środków potrzebnych do uprawianie tej dyscypliny.

 

Już przebiegnięcie 30 kilometrów tygodniowo prowadzi do utraty masy ciała bez stosowania jakiekolwiek diety. Bieganie stało się nieodłączną częścią naszej kultury. Teraz pokazanie się w parku w trakcie uprawiania joggingu jest naszą najlepszą wizytówką.

 

Bieganie ma również ogromne zalety zdrowotne. Potwierdzono, że osoba, która regularnie biega zmniejsza możliwość zachorowania na osteoporozę, choroby układu krążenia, cukrzycy. Najnowsze badania naukowców wykazały


również, że na ogół osoby biegające cechują się większym ilorazem inteligencji niż ich niebiegający koledzy.

 

Nie wolno zapominać również o tym, że bieganie podnosi naszą samoocenę i poprawia nastrój. Sprawcą całego zajścia jest endorfina, która wydziela się w naszym mózgu podczas biegania. Endorfina jest nazywana, inaczej hormonem szczęścia wydzielana wywołuje euforię i tłumi odczuwanie bólu. Działanie tego hormonu jest tak silne, że można wręcz wyróżnia uzależnienie od biegania, które dotyka na świecie setek milionów ludzi. Na szczęście taki rodzaj uzależnienia jest jak najbardziej dopuszczalny, a nawet wskazany.

 

Przez cały następny tydzień będziemy zagrzewać Was do rozpoczęcia treningów biegowych. Czy warto biegać? Jak się do tego przygotować? Jak trenować? Gdzie biegać i w jakich imprezach wziąć udział? Od poniedziałku zaglądajcie na 6Weidera i www.6weidera.pl

 

 

Wróć